Kontakt

Wyślij wiadomość

Telefon

+48 504 989 915

Email

msdietetyk@gmail.com

Adres gabinetu

Babskie Zacisze
ul. Zielone Zacisze 3 lok. U2
(osiedle przy wyjściu z metra Kondratowicza)
03-294 Warszawa

 

 

 

FAQ

Jak wygląda współpraca z dietetykiem?

Na pierwszym spotkaniu, przeprowadzam dokładny wywiad żywieniowo – zdrowotny.
W ciągu kilku dni mailowo przekazuję indywidualny plan żywieniowy (150 zł), zgodny z preferencjami, dostosowany do stylu życia oraz ewentualnych schorzeń i chorób.
Spotykamy się na konsultacjach kontrolnych, na których stale pracujemy nad trwałą zmianą nawyków żywieniowych. Uczę samodzielnego komponowania diety. Wspieram, motywuję, rozwiewam wątpliwości, wspólnie szukamy najlepszych rozwiązań dla codziennych trudności.
Po skończonej kuracji wprowadzamy stabilizację masy ciała.

Jak wygląda jadłospis?

Plan żywieniowy jest płatny tylko raz – na pierwszej konsultacji, ponieważ można go stosować stale przez cały okres kuracji, powtarzając i modyfikując propozycje przepisów lub wykorzystując własne przepisy. Później w ramach konsultacji kontrolnych go modyfikuję w razie potrzeb.
Materiały przekazuję mailowo po pierwszej konsultacji i umawiamy się na konsultację telefoniczną, na której wszystko omawiamy.
Wysyłam:
– indywidualny plan żywieniowy, który zawiera wykaz składników i wymienników produktów spożywczych przedstawionych w miarach domowych i gramaturowych dla każdego posiłku,
– 7- dniowy jadłospis – propozycje konkretnych przepisów kulinarnych na każdy posiłek, zgodnych z preferencjami
– indywidualne zalecenia dietetyczne.

Czy muszę na pierwsze spotkanie zabrać ze sobą wyniki badań?

Na pierwszą wizytę warto zabrać ze sobą aktualne wyniki badań krwi: morfologia i badanie moczu; stężenie glukozy i insuliny na czczo; profil lipidowy – cholesterol całkowity, HDL-cholesterol, LDL-cholesterol, trójglicerydy; TSH; enzymy wątrobowe – ALT, AST.

Jeśli nie posiadasz aktualnych badań, zapraszam na pierwszą wizytę, w czasie której ustalimy jakie badania warto wykonać.

 

Jak często są spotkania kontrolne?

Wizyty kontrolne są głównie po to by omówić trudności jakie się pojawiły i wspólnie znaleźć dla nich najlepsze rozwiązania. Dlatego częstotliwość spotkań jest bardzo indywidualna – na początku proszę o spotkania co ok. 2 tygodnie ale może to być także 3 tygodnie lub miesiąc. 

Czy muszę zrezygnować z produktów, które lubię jeść?

Nie – w Twoim nowym sposobie odżywiania znajdzie się miejsce na wszystko co lubisz (nawet jeśli produkt wydaje Ci się niezdrowy i kaloryczny), w odpowiednich ilościach, które Ci służą. Zaczniesz elastycznie podchodzić do diety i w ramach kompromisu unikniemy restrykcji.

Jak szybko osiągnę efekt?

To zależy jakie są Twoje oczekiwania i potrzeby. 
Jeśli chcesz schudnąć – zalecane tempo odchudzania to 0,5 – 1kg tygodniowo czyli 2-4kg miesięcznie – tak właśnie jest skomponowany jadłospis. Czasem rezultaty są mniejsze a czasem większe, co zależy od indywidualnych czynników.
Jeśli chcesz zmienić nawyki żywieniowe na dobre i prozdrowotne – potrzebujemy kilku spotkań, bo taka zmiana to proces, który wymaga czasu.
Jeśli chcesz zadbać o siebie poprzez dietę, ponieważ towarzyszy Ci schorzenie lub choroba – czasem wystarczy jedna konsultacja i plan żywieniowy a czasem spotykamy się aż poczujesz się pewnie w swoim nowym sposobie odżywiania.

Telefon

+48 504 989 915

Email

msdietetyk@gmail.com

Adres gabinetu

Babskie Zacisze
ul. Kondratowicza 65/4
03-642 Warszawa